Błąd przetwarzania zapytania MySQL: Select DATE_FORMAT(startDate,'%Y') as year from articles where idTabs=27 and language='pl' group by year ASC;
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ASC' at line 1
Błąd przetwarzania zapytania MySQL: Select * from articles where idTabs=27 and language='pl' order by startDate ASC;
Out of sort memory, consider increasing server sort buffer size

PUMA2013

Maj 132013

13-14 maj 2013 r.
IV Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych DPS „PUMA 2013” w Dąbrowie Górniczej.

     W połowie maja grupa mieszkanek z Domu Pomocy Społecznej prow. przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Słupi uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Częstochowy. Mieszkanki mogły podziwiać piękno Sanktuarium na Jasnej Górze oraz cudowny obraz Matki BoĹźe.  Mieszkanki uczestniczyły w Apelu Jasnogórskim w kaplicy oraz Mszy Świętej w bazylice. Tego samego dnia cała grupa udała się na wycieczkę do Parku Miniatur Sakralnych w Złotej Górze – Częstochowa. Mieszkanki  oglądały makiety najbardziej znanych chrześcijańskich budowli sakralnych przedstawionych w skali 1:25.  m.in. Ostrą Bramę w Wilnie, Lourdes, Świątynię Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Altotting czy La Salette. Przy figurze bł. Jana Pawła II, najwyĹźszej na świecie zakończyłyśmy zwiedzanie parku miniatur. Tam tez cała grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. 

    Następnego dnia 14 maja grupa artystyczna mieszkanek  z zespołu „MARGERETKI” reprezentowała swój Dom na IV Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej „PUMA 2013”. Nasz zespół wystąpił z przedstawieniem teatralnym na motywach wiersza J. Brzechwy z wykorzystaniem podkładów muzycznych pt. „Włos w rosole”.

    W trakcie przeglądu nasze mieszkanki oglądały występy grup teatralnych i kabaretowych przygotowane przez podopiecznych z ponad 80-ciu domów pomocy społecznej z kraju i zagranicy. Nasze mieszkanki bardzo ucieszyły się z występu gościa specjalnego, aktora i wokalisty Krzysztofa Respondka, który nie tylko zaprezentował swoje umiejętności wokalne, ale takĹźe zaprosił do wspólnej zabawy osoby z publiczności  i panie z zespołu z Łotwy.