Błąd przetwarzania zapytania MySQL: Select DATE_FORMAT(startDate,'%Y') as year from articles where idTabs=27 and language='pl' group by year ASC;
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ASC' at line 1
Błąd przetwarzania zapytania MySQL: Select * from articles where idTabs=27 and language='pl' order by startDate ASC;
Out of sort memory, consider increasing server sort buffer size

Wianki

Czerwiec 182014

18.06.2013 r.
V Sobótkowe Spotkanie Integracyjne nad Zalewem Zborów –Solec 2014

 W środę 18.06.2014 r. delegacja mieszkanek z naszego Domu wraz z opieką wzięła udział w V juĹź Sobótkowym Spotkaniu Integracyjnym nad Zalewem na placu w Solcu – Zdroju. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Potrzebujących „Wielki Grosz” przy Domu Pomocy Społecznej w Zborowie. Tegoroczne spotkanie odbyło się w formie sobótkowego pikniku. Tematem przewodnim spotkania było kultywowanie tradycji Nocy Świętojańskiej. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne. Mieszkańcy wystąpili w konkursie pieśni i przyśpiewek ludowych z elementami tańca ludowego. Nasze panie zaśpiewały przyśpiewkę „Koło mego ogródeczka” a następnie  pokazały układ taneczny do przyśpiewki pt: „Zasiali górale owies”.

Na spotkaniu sobótkowym wystąpiły równieĹź panie z przyśpiewkami ludowymi z Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Nadwiślanki z Rataj Słupskich. Panie pokazały jak wyrabia się masło metodą tradycyjną w maselnicy.  Ze smakiem zajadaliśmy  się potrawami regionalnymi przygotowanych przez zaproszonych gości. Dla opiekunów przygotowana była konkurencja zręcznościowa – przygotowanie masła w plastikowej butelce po napoju.

Głównym jednak punktem spotkania jak to bywa na Sobótce było wyplatanie wianków, a następnie rzucanie ich do zalewu. Gdy woda poniosła kolorowe kompozycje w siną dal mieszkańcy wraz z opiekunami wrócili do wspólnej zabawy ludowych rytmach.

Cała impreza zakończyła się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i lalek– figurek  w stroju ludowym. Na osłodzenie dla całej grupy były słodycze. Panie miło spędziły wolny czas wśród znajomych mieszkańców z innych Domów Pomocy Społecznej oraz nawiązały nowe przyjaĹşnie i znajomości.